AnasayfaSık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Neden Colslim?

Colslim,

- Dengeli ve sağlıklı beslenmeyi ulaşılabilir kılmak,
- Öğün atlamanın önüne geçmek,
- Kilo kontrolünü kolay ve sağlıklı bir şekle getirmek,
- Sporculara ihtiyaçlarını en kolay yoldan ve en kaliteli kaynaklardan sağlamak,
- Protein ihtiyacının artmış olduğu dönemlerde destek sağlamak,

ve kolajen kullanımını ulaşılabilir kılmak için tasarlanmıştır.

Protein kaynağı olarak kolajeni kullanan bir gıda teknolojisi olan Colslim, beslenmeyi kolay, lezzetli ve içerik yönünden zengin kılar. Düşük karbonhidrat diyetleri uygulayan bireyler için de uygun bir alternatiftir.

Colslim Nedir?

Colslim, Dünya Sağlık Örgütü (WHO)’nün belirlediği standartları takip ederek, Türk Gıda Kodeksi “Vücut Ağırlığı Kontrolü İçin Diyetin Yerini Alan Gıdalar Tebliği”ne uygun olarak geliştirilmiş; %100 sığırdan elde edilen doğal Biyoaktif Kolajen Peptitler ile zengin, yüksek kalitede protein, lif, bitkisel yağ, vitamin ve mineraller içeren ve öğün yerine kullanılabilen toz formda bir gıdadır. İçeriğindeki Biyoaktif Kolajen Peptitler (Verisol® & Bodybalance®) ile toz formda protein kaynağı olarak kolajeni kullanan Türkiye'de ve dünyada tek öğün alternatifidir.

Koruyucu, ilave şeker ve gluten içermemektedir.

Vegan değildir.

Colslim Bir İlaç Mıdır?

Colslim bir ilaç değildir, bir gıdadır ve öğün yerine kullanılmalıdır.

Colslim’i Kimler Kullanabilir?

Gelişim çağında enerji ve besin öğesi gereksinimi arttığından, Türk Gıda Kodeksi Vücut Ağırlığı Kontrolü İçin Diyetin Yerini Alan Gıdalar Tebliği’nce ,12 yaş üzeri, hamilelik, emzirme dönemi gibi özel durumlar harici, kadın erkek fark etmeksizin her birey tarafından tüketimi uygundur.

Hamilelik ve emzirme gibi özel dönemler süresince ya da herhangi bir sağlık problemi taşıyan bireylerin kullanım öncesinde mutlaka hekim görüşü alınmalıdır.

Colslim’i Nasıl Tüketmeliyim?

300 ml yağsız sütü 1 saşe (porsiyon) Colslim ile karıştırarak hızlıca tüketebilirsiniz, bu şekilde hazırlanan Colslim’iniz 200 kcal değerinde olacaktır.

Laktoz intoleransı olan kişiler için laktozsuz süt, süt tüketmeyen kişiler için bitkisel sütler (soya sütü, badem sütü, vb.) alternatif olarak kullanılabilir. Bu gibi durumlarda, saşenin üzerinde yazan değerlere kullandığınız sütün besin ve enerji değerini ekleyerek porsiyonunuzun besin ve enerji değerini hesaplamanız mümkündür (ör. 300 ml laktozsuz süt ile hazırlandığında 1 porsiyon Colslim 280 kcal değerindedir).

Hazırladığınız Colslim’inizi ana ve ara öğünler yerine kullanarak günlük beslenme programınıza kolayca entegre edebilirsiniz.

Piştiğinde besin değerini koruyan Colslim ile farklı tarifler hazırlayarak besin değeri yüksek lezzetler hazırlamakta mümkün! Az kalorili ve bol lezzetli tariflere göz atmak için Fit Tarifler’i buradan ziyaret edebilirsiniz.

Günlük Önerilen Tüketim Oranı Nedir?

1 porsiyon Colslim günlük almanız gereken besin değeri ihtiyacının büyük bir kısmını karşılar. Colslim’i kullanma gerekçeniz doğrultusunda günde 3 porsiyona kadar kullanılabilmektedir.

- Atladığınız öğünler yerine Colslim’i kullanabilir,
- Profesyonel ya da amatör bir sporcuysanız, antrenman öncesi ve sonrası öğünü olarak kullanabilir ve kas oluşumunu destekleyebilir,
- Kilo vermek, kilo almak veya kilo kontrolü sağlamak isteyen bir kişiyseniz uygulamak istediğiniz diyet programına, kalorisi ve besin değerleri göz önüne alınarak, entegre edilebilir.

Colslim’i Uzun Bir Süre Kullanabilir Miyim?

%100 sığırdan elde edilen kolajen, lif, vitamin, mineral, maltodekstrin ve bitkisel yağların karışımıyla üretilmiş, ilave şeker, koruyucu ve gluten içermeyen Colslim’in bağlı olduğu Türk Gıda Kodeksi "Vücut Ağırlığı Kontrolü İçin Diyetin Yerini Alan Gıdalar Tebliği"nce sağlıklı, fazla kilolu veya obez yetişkinler tarafından, tıp veya beslenme ve diyetetik alanlarında çalışan bir sağlık meslek mensubunun tavsiyesi olmaksızın önerilen sürekli kullanım süresi 8 haftadır.

Sürekli kullanımı için tıp, beslenme ve diyetetik alanlarında çalışan bir sağlık mensubuna danışılması önerilir.

Colslim ile Kaç Kilo Veririm?

Sağlıklı bir bireyin diyet programı ile kilo verme sürecinde aylık olarak gözlemlenmesi beklenen ve hedeflenen kilo kaybı, kendi vücut ağırlığının %5’i kadardır*. Colslim diyet programlarına doğru bir şekilde entegre edilirse, kilo kontrolü sürecine destek olacak ve formda kalmanıza yardımcı olacaktır.

Unutulmamalıdır ki uygulanan diyet programları ile kilo vermek her kişide aynı sürede, aynı sonuçları getirmeyebilir. Kilo verme sürecine kişinin egzersiz düzeyinden uyku süresine, beslenme programının kendisine ne kadar uygun olduğundan, bireyin içerisinde bulunduğu stres düzeyine kadar birçok farklı etken dahildir. Bu nedenle kilo kaybı garantisi verilmemektedir.

Colslim'in Protein Tozundan Farkı Nedir?

Protein tozları, protein ihtiyacının arttığı dönemlerde kullanılan gıda takviyeleridir. Kendi başlarına öğün yerine geçmezler.

Colslim, protein kaynağını olarak kolajeni kullanan toz formda bir gıdadır ve ihtiyacımız olan lif, vitamin, mineral, CLA ve karbonhidrat değerlerini taşıması yönünden bir öğün alternatifidir.

Colslim’in içerisinde bulunan ve protein kaynağı olarak kullanılan Verisol® ve BodyBalance®’a ait klinik çalışmalar, bu kolajen peptidlerin ağız yolu ile kullanımlarının ilk 6 saatinde emilimlerinin %90 oranında gerçekleştiğini, kas gelişimine direkt etkisi olduğunu göstermektedir.

Diyabet Hastasıyım, Colslim Kullanabilir Miyim?

Colslim ilave şeker içermez, tatlandırıcı içerir.

Colslim’in bağlı olduğu Türk Gıda Kodeksi Vücut Ağırlığı Kontrolü İçin Diyetin Yerini Alan Gıdalar Tebliği’nce kronik bir hastalığı bulunan ya da rahatsızlığı olan bireyler, Colslim'i kullanmadan önce tıp veya beslenme ve diyetetik alanlarında çalışan bir sağlık meslek mensubunun tavsiyesini almalıdır.

İlaç Kullanıyorum, Colsim Kullanabilir Miyim?

%100 sığırdan elde edilen kolajen, lif, vitamin, mineral, maltodekstrin ve bitkisel yağ birleşiminden elde edilen Colslim bir ilaç ya da gıda takviyesi değildir, gıdanın kendisidir ancak kullanılan ilaçların besinlerle etkileşime geçme olasılığı göz önünde bulundurularak kullanımı ile ilgili herhangi bir endişeniz olması durumunda Colslim’in detaylı içeriği ile birlikte doktorunuza danışmanızı rica ederiz.

Hamileyim, Colslim Kullanabilir Miyim?

Hamilelik döneminde annenin besin ve enerji ihtiyacı arttığı ve değişiklik gösterdiği için Colslim kullanımı ya da uygulamayı düşündüğünüz herhangi bir beslenme programı mutlaka doktor kontörlünde ve onayında gerçekleşmelidir.

Colslim’in bağlı olduğu Türk Gıda Kodeksi Vücut Ağırlığı Kontrolü İçin Diyetin Yerini Alan Gıdalar Tebliği’nce hamilelik geçiren, emzirme döneminde olan kadınlar, kronik bir hastalığı bulunan ya da rahatsızlığı olan bireyler, obez veya fazla kilolu yetişkinler tıp veya beslenme ve diyetetik alanlarında çalışan bir sağlık meslek mensubunun tavsiyesi dahilinde Colslim kullanmalıdır.

Emzirirken Colslim Tüketebilir Miyim?

Emzirme döneminde annenin besin ve enerji ihtiyacı değişiklik gösterdiği için Colslim kullanımı mutlaka bir doktor kontörlünde ve onayında gerçekleşmelidir. Colslim’in bağlı olduğu Türk Gıda Kodeksi Vücut Ağırlığı Kontrolü İçin Diyetin Yerini Alan Gıdalar Tebliği’nce hamilelik geçiren, emzirme döneminde olan kadınlar, kronik bir hastalığı bulunan ya da rahatsızlığı olan bireyler, obez veya fazla kilolu yetişkinler tıp veya beslenme ve diyetetik alanlarında çalışan bir sağlık meslek mensubunun tavsiyesi dahilinde Colslim kullanmalıdır.

Çocuğum Colslim Kullanabilir Mi?

Türk Gıda Kodeksi “Vücut Ağırlığı Kontrolü İçin Diyetin Yerini Alan Gıdalar Tebliğine” göre formüle edilmiş olan Colslim, 12 yaş ve üzeri kişilerin günlük besin ihtiyaçlarına göre geliştirilmiştir, beslenme programına kolaylıkla entegre edilebilir. Fazla kilolu veya obez adolesanlar tarafından ya da sağlık sorunu olan adolesanlar tarafından kullanımı tıp veya beslenme ve diyetetik alanlarında çalışan bir sağlık meslek mensubu gözetiminde ve onayında gerçekleşmelidir.

Colslim’i Erkekler de Kullanabilir Mi?

Türk Gıda Kodeksi Vücut Ağırlığı Kontrolü İçin Diyetin Yerini Alan Gıdalar Tebliği’nce, 12 yaş üzeri, hamilelik, emzirme dönemi gibi özel durumlar harici, kadın erkek fark etmeksizin her birey tarafından tüketimi uygundur.

Colslim Ürünlerini Nerelerden Satın Alabilirim?

Colslim ürünlerini resmî web sitemiz olan www.colslim.comdan satın alabilirsiniz. Dışarıdan temin etmek isteyen kişiler için satış kanallarımız;

- Eczaneler (Eczanenizde bulamazsanız, Selçuk Ecza Deposu’ndan tedarik etmesini rica ediniz.)
- Anlaşmalı spor salonları
- Anlaşmalı kafe ve restoranlar
- Beslenme uzmanlarıdır.

Colslim Siparişimin Adresime Ne Zaman Ulaşır?

- Colslim siparişleriniz tüm Türkiye içerisinde "Yurtiçi Kargo Servisi A.Ş." güvencesiyle emniyetli şekilde taşınarak alıcılarına teslim edilir. için teslim süresini 3 iş günü olarak belirtmektedir.
- Resmî tatiller ve özel günler nedeniyle firmaların kapalı olması durumunda ilk iş günü kargoya teslim edilir.
- Cuma günleri 17:00 sonrası itibariyle hafta sonu verilen siparişler ilk iş gününde kargoya teslim edilir.
- Hafta içi saat 17:00’e kadar verilen siparişler, aynı gün kargoya teslim edilmektedir.

Ödemeyi Nasıl Yapabilirim?

Ödemelerinizi kredi kartı veya banka kartınız ile peşin olarak resmi web sitemiz www.colslim.com üzerinden online ödeme ile gerçekleştirerek Colslim ürünlerini tedarik edebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR