AnasayfaMesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

 

MADDE 1 ­ SÖZLEŞMENİN KONUSU VE TARAFLAR

 

1.1. İşbu sözleşme, aşağıda detay bilgileri bulunan ALICI’nın, SATICI tarafından işletilmekte olan Web Sitesi; (bundan sonra COLSLİM olarak anılacaktır) COLSLİM üzerinden yapmış olduğu ürün ve hizmetlerin satışı ve ürünlerin teslimat adresine gönderimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak, hukuk ve yükümlülüklerini tespit eder.

 

1.2. ALICI, satışa konu mal veya hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları ve satışa konu mal veya hizmetler ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal veya hizmetleri sipariş verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. COLSLİM sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

 

1.3. SATICI BİLGİLERİ

COLSLİM

www.colslim.com

Unvanı: Nutrieuro Fonksiyonel GIDA SANAYİ ve TICARET A.Ş
Adresi: 19 Mayıs Mahallesi Sümer Sokak Zitaş Blokları D1 Daire 7 Kozyatağı İstanbul

Telefon: 0850 220 0 516
Eposta: [email protected]

 

MADDE 2 ­ SÖZLEŞMENİN TARİHİ

 

2.1. İşbu sözleşme, ALICI’nın COLSLİM üzerinde siparişinin tamamlandığı tarihte taraflarca anlaşma gerçekleştirilmiş ve sözleşmenin bir kopyası ALICI eposta adresine gönderilmiştir.

 

MADDE 3 ­ SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN VE HİZMETLER

 

3.1. ALICI tarafından siparişi gerçekleştirilen ürün ve hizmetlerin detayları, vergiler dahil peşin satış tutarları ve adet bilgileri ödeme öncesi belirtilmektedir. Ödeme öncesi tabloda belirtilen ürünlerin tümü bundan sonra ÜRÜN olarak tanımlanmaktadır.

 

MADDE 4 KULLANIM TALİMATI VE ÜRÜN BİLDİRGESİ

 
  • Kilo verme amaçlı enerjisi kısıtlanmış gıda olarak, 300 ml yağsız (%0,1) sütü 1 paket Colslim ile karıştırarak tüketilmelidir.
  • 1 saşe Colslim ambalajı açılıp bölünerek tüketilmemeli. Açılan ambalaj aynı gün içerisinde tüketilmelidir.
  • Süt, süt ürünleri ve herhangi bir karışımda Colslim kullanıldı ise, aynı gün içerisinde tüketilmesi gerekmektedir.
  • 300 ml (%0,1) yağsız süt dışında yapılacak diğer karışımlar için kalori ve diğer besin değerleri değişiklik gösterebileceğinden ötürü, uygulanacak diyet programından önce mutlaka kontrol edilmelidir.
  • colslim.com adresinde verilen Fit Tarifler, Kilo verme amaçlı enerjisi kısıtlanmış gıda olmayabilir. Bu tarifleri uygulayan ya da Colslim ile yapılacak herhangi bir gıda karışımı tüketiminden Colslim sorumlu değildir.
  • Colslim içerisindeki bütün ham maddeler kutu üzerinde ve colslim.com adresinde belirttiği gibidir. Ürünlerde yapılacak aroma ve / veya içerik değişiklikleri www.colslim.com adresinde bildirilecektir. Colslim, içeriklerinde yapılacak değişikliklerle ilgili haklarını saklı tutar.
  • Eğer herhangi bir hastalık, rahatsızlık, hamilelik, alerjiniz ya da bu konuda bir endişeniz var ise, colslim.com ya da Colslim ambalaj üzerindeki uyarıları dikkatle okuyunuz. Bu tip özel durumlar göz önünde bulundurularak sipariş vermeden önce doktorunuza danışmak alıcı sorumluluğundadır.
  • Beslenme uzmanı tavsiyesi ile uyguladığınız ya da uygulamayı planladığınız bir diyet programı varsa, Colslim kullanmadan önce danışılması alıcı sorumluluğundadır.
  • Hamilelerin, 18 yaş altındaki çocukların, diyabet hastalarının, düzenli ilaç kullananların ya da herhangi bir rahatsızlığı olanların Colslim ile beraber bir diyet programı uygulamadan önce doktorlarına danışmalılardır.
  • Colslim kullanımı esnasında bolca sıvı tüketilmelidir.
 

MADDE 5 ÜRÜNLERİN TESLİMATI

 

5.1. ÜRÜN, ALICI’nın İNTERNET SİTESİ üzerinde belirttiği teslimat adresine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa, faturası ile birlikte paketlenmiş ve sağlam olarak ortalama 7 iş günü içerisinde teslim edilir, zorunluluk arz eden hallerde bu süre uzayabilir.

 

5.2. ÜRÜN, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

 

5.3. ALICI, kargo ambalajını kontrol etmekle ve bir sorun gördüğünde, kabul etmemekle ve KARGO firması yetkilisine tutanak tutturmakla sorumludur. Aksi halde SATICI sorumluluk kabul etmeyecektir.

 

MADDE 6 ­ ÖDEME ŞEKLİ

 

6.1. Colslim, sadece Kredi Kartı ile ödeme kabul etmektedir.

 

6.2. Yasalar gereği gıda ürünlerinde vadeli / taksitli satış seçeneği bulunmamaktadır.

 

MADDE 7 ­ GENEL HÜKÜMLER

 

7.1. ALICI, İNTERNET SİTESİ’nde gösterilen ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda satış için gerekli teyidi verdiğini kabul eder.

 

7.2. ALICI; bu sözleşmeyi elektronik ortamda teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce, Satıcı tarafından Tüketici’ye verilmesi gereken adres, siparişi verilen ürünlere ait temel özellikler, ürünlerin vergiler dahil fiyatı, ödeme ve teslimat bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyit etmiş olur.

 

7.3. SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun teslim edilmesinden sorumludur.

 

7.4. SATICI, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan ALICI’ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir.

 

7.5. SATICI, sipariş konusu ürün veya hizmetin yerine getirilmesinin imkânsızlaşması halinde sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremezse, bu durumu, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan tüketiciye bildirir ve ALICI’ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir.

 

7.6. ÜRÜN teslimatı sonrasında herhangi bir sebepten dolayı, işlem yapılan kredi kartının ait olduğu Banka/finansman kurumunun ÜRÜN bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, SATICI’nın ÜRÜN bedeli alacağını takip dahil diğer tüm akdi­ kanuni hakları saklıdır.

 

7.7. ÜRÜN’ün normal satış koşulları dışında olağanüstü durumlar (hava muhalefeti, deprem, sel, yangın gibi) nedeni ile 10 günlük süre zarfında teslim edilememesi ve gecikmenin 10 günü aşması söz konusu ise, SATICI teslimat ile ilgili olarak ALICI’yı bilgilendirir. Bu durumda ALICI siparişi iptal edebilir, benzer bir ürün sipariş edebilir veya olağanüstü durum sonuna kadar bekleyebilir. Sipariş iptallerinde ÜRÜN bedeli tahsil edilmiş ise iptalden itibaren 10 gün içinde ALICI’ya iade edilir. Kredi kartlı ödemelerde iade işlemi de ALICI kredi kartına iade sureti ile yapılır.

 

MADDE 8- CAYMA HAKKI

 

8.1. 29188 sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği madde 15/c uyarınca, çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek olan Colslim ürünlerinin teslimine ilişkin olan mesafeli satış sözleşmesinden cayılması mümkün değildir.

 

MADDE 9- DELİL ANLAŞMASI VE YETKİLİ MAHKEME

 

9.1. Bu Sözleşme’den ve/veya uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde SATICI kayıtları (bilgisayar ­ses kayıtları gibi manyetik ortamdaki kayıtlar dâhil) kesin delil oluşturur; Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, aşan durumlarda ALICI’nın ve SATICI’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkilidir.

 

9.2. ALICI bu sözleşmede ve ayrılmaz parçasını oluşturan sipariş formunda yazılı tüm koşulları ve açıklamaları okuduğunu, satış koşullarının ve sair tüm ön bilgileri aldığını, incelediğini ve tamamını kabul ettiğini beyan, kabul ve taahhüt eder.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR