Verisol Nedir?

Verisol Nedir?

GELITA, güzellik uygulamaları için doğal Biyoaktif Kolajen Peptit® ‘leri özel olarak optimize ederek cilt sağlığını destekleyen VERISOL®’ü geliştirmiştir. Oral olarak uygulandığı için kremler ve diğer topikal ürünler gibi cildin sadece dış katmanlarına değil deri alt tabakasına da ulaşıyor. Deri hücrelerini uyararak cilt metabolizmasını canlandırıp kolajen kaybına içeriden engel olmayı hedefliyor.

Düzenli tüketen kişiler gözle görülür şekilde daha sıkı ve pürüzsüz bir cilt görünümüne sahip oluyor. Bunun yanında cildin yüzey yapısında iyileşme, selülitlerde azalma ve tırnaklarda daha az kırılma görülüyor.

“VERISOL® İLE KOLAJENİN DOĞAL GÜCÜNÜ KULLANIN”

Kolajen, cildin kuru ağırlığının yaklaşık% 80’ini oluşturan, ana yapısal bileşenidir. Nispeten küçük moleküller olan kolajen peptitler, sağlıklı, güçlü ve hareketli kalmak için kişinin günlük diyetinde gereklidir.

Cilt; yaşlanma, ultraviyole radyasyon, hormonlar ve beslenme dahil olmak üzere endojen ve çevresel faktörlerden etkileniyor. Kolajen peptitler çok yönlü bir protein kaynağı ve sağlıklı beslenmenin önemli bir öğesidir. Besinsel ve fizyolojik özellikleri, kemiklerin ve eklemlerin sağlığını geliştiriyor ve cildin güzelleşmesine katkıda bulunuyor.

Araştırmalar Ne Diyor?

VERISOL®’un spesifik peptitleri, kolajen parçaları olarak cildin dermal tabakasındaki fibroblast hücreleri tarafından tanınıyor. Bu nedenle dermiste meydana gelen kolajen yıkımını dengelemek için bu hücreleri uyararak kolajen metabolizmalarını arttırıyor. Bunun sonucunda yaşlanma ve çevresel etkiler nedeniyle kaybedilen dermal kolajenin yerini alan genel hücre dışı matriks üretimi görülüyor.

Yapılan çeşitli araştırmalardan, 35 – 55 yaşları arasındaki 69 kadından oluşan ilk çalışma, VERISOL®’ün plasebo tedavisine kıyasla önemli ölçüde daha yüksek bir cilt elastikiyetine (% 15’e kadar) yol açtığını ortaya koyuyor.

Başka çalışmalarda ise VERISOL® kullanan kişilerde, derideki kolajen oranında %60 artış ve kırışıklıklarda önemli ölçüde azalma, cildin yüzey yapısında gelişme ve selülit skorunda önemli azalma, tırnakların büyüme hızı ve sağlığında iyileşme görüldüğü belirtiliyor.


Colslim Collagen Smoothie Bisküvi Mix

Bu ürünümüz ilginizi çekebilir!


Colslim Collagen Smoothie Bisküvi Mix

Bir kutuda Bisküvi Vanilya Aromalı ve Bisküvi Çikolata Aromalı olmak üzere 15’er porsiyon bulunmaktadır.