Verisol Nedir?

Verisol Nedir?

GELITA, güzellik uygulamaları için doğal Biyoaktif Kolajen Peptit® ‘leri özel olarak optimize ederek cilt sağlığını korumayı destekleyen tip1 kolajen kaynaklı VERISOL®’ü geliştirmiştir. Ağız yolu ile alındığından  kremler ve diğer topikal ürünler gibi cildin sadece dış katmanlarına (epidermis) etki etmekle kalmayıp, deri alt tabakasına (dermis) da kadar ulaşmaktadır. Deri hücrelerini uyararak cilt metabolizmasını canlandırıp, herhangi bir nedenle oluşmuş veya oluşabilecek kolajen kaybına içeriden engel olmayı hedeflemektedir.

Düzenli kullanım sonucunda gözle görülür şekilde daha sıkı ve pürüzsüz bir cilt görünümüne sahip olmanızı sağlar. Bunun yanında cildin yüzey yapısında iyileşme, selülitlerde azalma, saç ve tırnaklarda daha az kırılma ve kopma görülmektedir.

“VERISOL® İLE KOLAJENİN DOĞAL GÜCÜNÜ KULLANIN”

Kolajen, cildin kuru ağırlığının yaklaşık% 80’ini oluşturan, ana bileşenlerinden biridir. Kolajenin bazı enzimatik reaksiyonlar sonucunda daha küçük moleküller hale gelmesi sonucunda kolajen peptitler oluşmaktadır. Nispeten küçük moleküller olan kolajen peptitlerin daha sağlıklı, güçlü ve hareketli kalmak adına bireylerin günlük beslenme programlarında yer alması önemlidir. Cilt; yaşlanma, ultraviyole radyasyon, hormonlar ve beslenme dahil olmak üzere endojen ve çevresel faktörlerden zamanla etkilenmektedir. Kolajen peptitler iyi bir  protein kaynağı olup  sağlıklı beslenmenin önemli bir parçasıdır.

Araştırmalar Ne Diyor?

VERISOL®’un biyoaktif kolajen peptitleri  cildin dermis  tabakasındaki fibroblast hücreleri tarafından tanınmaktadır. Bu nedenle yaşlanma ve çevresel etkiler nedeniyle dermiste meydana gelen kolajen yıkımını dengelemek için bu hücreleri uyararak kolajen sentezini artırmakta.  

35 – 55 yaşları arasındaki 69 kadından oluşan bir klinik çalışma incelendiğinde, VERISOL®’ün plasebo tedavisine kıyasla önemli ölçüde daha yüksek bir cilt elastikiyeti (% 15’e kadar) sağladığı görülmektedir. Bir başka klinik çalışmaya baktığımızda düzenli olarak  VERISOL® kullanan kişilerde, derideki kolajen oranında %60 artış ve kırışıklıklarda önemli ölçüde azalma, cildin yüzey yapısında gelişme ve selülit skorunda önemli azalma, tırnakların büyüme hızı ve sağlığında iyileşme görüldüğü belirtilmektedir. 

Colslim Collagen Smoothie Bisküvi Mix

Bu ürünümüz ilginizi çekebilir!


Colslim Collagen Smoothie Bisküvi Mix

Bir kutuda Bisküvi Vanilya Aromalı ve Bisküvi Çikolata Aromalı olmak üzere 15’er porsiyon bulunmaktadır.