Kolajen Takviyesi Gerekli mi?

Kolajen Takviyesi Gerekli mi?

KOLAJEN TAKVİYESİ GEREKLİ Mİ?


Kolajen, insan vücudunda canlılığı ve esnekliği sağlayan önemli bir proteindir.

Kolajen, insan vücudunda, deri, bağ dokusu, tendon, eklem, tırnak, diş, saç ve kemikler olmak üzere birçok organın yapısını oluşturmaktadır. Dokulara destek sağlayarak, organların canlı ve esnek kalmasına yardımcı olur. Diğer protein kaynaklarından farklı olarak kolajen, kas gelişimi için vücudun ihtiyaç duyduğu aminoasit dengesinde doğal kaynaklı bir proteindir. İyi hazırlanmış bir beslenme programı ve rutin yapılan egzersiz ile beraber kolajenin kas kütlesini arttırmaya ve yağ kütlesini azaltmaya yardımcı olduğu klinik araştırmalar ile tespit edilmiştir. Bazı klinik araştırmalar ise kolajen kullanımının whey proteinine oranla yağsız kas kütlesinin artışında daha etkili olduğunu göstermektedir.


Modern çağda pişirme yöntemlerinin değişmesi ve kötü beslenme alışkanlıklarının edinilmesi, vücuda alınan kolajen miktarını ciddi ölçüde sınırlamaktadır. Buna ek olarak vücuttaki doğal kolajen sentezi de 20’li yaşlardan sonra her yıl ortalama yüzde 1-1.5 oranında azalıyor. Vücudun kendi kolajen üretimi azaldıkça da mevcut kolajen liflerinin yıkımı hızlanıyor. Bu durum, eklem kıkırdaklarındaki ve tendonlardaki hasarları, ciltteki kırışma ve sarkmaları doğal olarak hızlanmaya başlıyor.  


Günlük beslenme programına kolajen takviyesi eklemek giderek önem kazanmaktadır.

Colslim içeriğindeki 23 gram proteinin 15,5 gramını Bioaktif Kolajen Peptitlerden sağlayarak bir öğünde ihtiyacınız olan proteini kolaylıkla almanızı sağlıyor. Protein kaynağı olarak kolajeni kullanan tek öğün alternatifi Colslim, cildinize ve formda kalmanıza yardımcı olurken, zengin içeriğinde barındırdığı probiyotik lif, CLA, vitamin ve minerallerle ihtiyacına olan besin değerlerini karşılamanıza da destek olacak. 


Colslim Collagen Smoothie Bisküvi Mix

Bu ürünümüz ilginizi çekebilir!


Colslim Collagen Smoothie Bisküvi Mix

Bir kutuda Bisküvi Vanilya Aromalı ve Bisküvi Çikolata Aromalı olmak üzere 15’er porsiyon bulunmaktadır.