Beslenme Çantanızda Neler Olmalı

Beslenme Çantanızda Neler Olmalı

İşe giderken, seyahat ederken, spora giderken yanımızda bir beslenme çantası taşımak gün içerisinde daha planlı ve sağlıklı beslenmemize yardımcı olur. Peki beslenme çantasında nelere yer verebiliriz?

   1. SU

Tabi ki beslenme çantamızda yer vereceğimiz şey, en önemli içeceğimiz olan SU! Çalışma hayatında, özellikle de yoğun iş temposunda sabit bir yerde çalışmayıp sürekli yer değiştirmek durumunda olan bireylerde günlük su tüketim miktarı oldukça az olmakta. Bu nedenle yanınızda suyunuzu gezdirebileceğiniz sağlıklı bir su şişesi edinmeniz size gün içerisinde su içmenizi hatırlatmış olacaktır. Unutmayın susuz kalmak, baş ağrılarına ve konsantrasyon düşüklüğüne neden olmaktadır.

2.AZ YAĞLI SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ

Süt ve süt ürünlerinin insan sağlığının iyileştirilmesi için yüksek bir potansiyele sahip olduğu uzun zamandır bilinmektedir. Fermente süt ürünleri insan beslenmesinin önemli bir parçasını oluşturmaktadır.

Süt; protein, yağ, laktoz, vitamin, mineral, enzim, hormon ve immünoglobülin gibi hayati besin öğeleri açısından oldukça zengin bir kaynaktır. Süt ürünleri sadece tüketicilerin beslenme gereksinimlerini karşılamak için değil, aynı zamanda obezite, kemik erimesi, diş çürüğü, gastrointestinal sistem sağlığı, kardiyovasküler hastalıklar, hipertansiyon gibi çeşitli rahatsızlıkların önlenmesindeki rolleri için de tüketilebilmektedir. Süt ve süt ürünleri aynı zamanda, kalsiyum, fosfor, magnezyum ve potasyum gibi mineralleri de içerir. Sizler de beslenme çantanızda kefir, yoğurt, peynir gibi süt ve süt ürünlerin yer almasına özen gösterin.

3.TAZE VEYA KURU MEYVELER

Kuru ve taze meyveler genellikle lif içeriğinin yüksek olması nedeniyle tokluk hissini artırıp, bir yandan da daha kolay ulaşılabilir nitelikte olduğundan gün içerisinde öğünlerimizde sıkça yer verdiğimiz besinlerden biri oldu. Kuru meyveler taze meyvelere oranla daha az su içermektedir ve genellikle enerjileri taze meyvelere kıyasla daha yüksek olabilmektedir. Kolay tanışabilir ve sağlıklı olan kuru kayısı, kuru üzüm, kuru erik gibi kuru meyvelere; elma, armut, muz, mandalina, erik gibi mevsim meyvelerine beslenme çantanızda mutlaka yer verin. Her besinde önemli olduğu gibi, kuru ve taze meyve tüketirken de porsiyon kontrolünü sağlamayı unutmayın.

4.YAĞLI TOHUMLAR

Beslenme çantalarının olmazsa olması kuruyemişler! Ceviz, fındık, badem, antep fıstığı, kaju gibi yağlı tohumlar E vitamini, magnezyum, omega-3, riboflavin ve L-karnitin açısından oldukça zengin olan besin grubudur. Aynı zamanda yağlı tohumların antioksidan kapasitesinin yüksek olması, vücutta bağışıklık sisteminin güçlenmesinde ve oluşabilecek serbest radikallere karşı vücudu korumada oldukça etkilidir.

5.YULAF

Yulaf, vücut için iyi bir lif kaynağı kaynağıdır. Çözünebilir bir lif olan beta glukan, E vitamini, potasyum ve çinko açısından da oldukça zengin olan yulaf, uzun süreli tokluk sağlayarak kilo kontrolüne yardımcı olmaktadır. Yanınızda kolaylıkla taşıyabileceğiniz yulafı isterseniz süt, yoğurt, kefir gibi süt ürünleri ile karıştırıp içerisine meyve, tahin, pekmez ilave ederek tatlandırabilirsiniz. Hatta evinizde yulaf ile sağlıklı kurabiyeler yaparak çantanıza atıp, gün içerisinde canınız tatlı istediğinde çayınızın kahvenizin yanında atıştırabilirsiniz.

6.COLSLIM COLLAGEN SMOOTHIE

Pratik, doyurucu ve sağlıklı öğün alternatifi deyince elbette akla Colslim Collagen Smoothie geliyor. Evde, işte, sporda, seyahatte her yerde yanınızda kolayca taşıyabileceğiniz toz formda bir gıda olan ve 300 ml yağsız süt ile karıştırılarak hazırlanan 1 porsiyon Colslim Collagen Smoothie, içerisindeki toplam 23 g protein, 5 g prebiyotik lif, 1000 mg CLA, 15,5 g biyoaktif kolajen peptit ve 24 farklı vitamin ve mineral sayesinde bir öğünde ihtiyacınız olan besin değerlerinin büyük bir kısmını karşılayan, öğün yerine geçen pratik bir alternatiftir.  Sizler de beslenme çantanızda 1 porsiyon Colslim Collagen Smoothie bulundurarak ihtiyacınız olduğu anda, ara ve ana öğünlerinizde kolaylıkla tüketebilirsiniz. 

Colslim Collagen Smoothie Bisküvi Mix

Bu ürünümüz ilginizi çekebilir!


Colslim Collagen Smoothie Bisküvi Mix

Bir kutuda Bisküvi Vanilya Aromalı ve Bisküvi Çikolata Aromalı olmak üzere 15’er porsiyon bulunmaktadır.