Blog Başlık

 • Ağustos 12, 2020 Fit Blog

  Kolajen Nedir?

  Kolajen vücudumuzdaki proteinlerin yaklaşık %30'unu derimizin ise %70'lik kısmını meydana getiren önemli bir bileşendir. Çoğunlukla ciltte, kemiklerde ve vücuttaki bağ dokusunda yer alır. Derimizde bulunan en önemli proteinlerden biri olan kolajen, ölü cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlayarak cilde nem ve esneklik kazandırır.

  Moleküler yapısı Glisin-X-Prolin/Hidroksiprolin şeklinde olup; kolajenin yapısında 18 farklı aminoasit bulunmakla birlikte 9 zorunlu aminoasitin 8 tanesi (histidin, lösin, izolösin, lizin, metiyonin, fenilalanin, treonin, tirozin ve valin) yüksek oranda bulumaktadır. Birden fazla kolajen çeşidi bulunmaktadır. Bununla birlikte insan vücudunda kolajenin büyük bir çoğunluğu tip 1,2,3 ve 4'ten oluşmaktadır: En çok bulunan bu kolajen tipleri inceleyecek olursak;

  • Tip 1: Tüm kolajen çeşitleri arasında insan vücudunda en fazla miktarda bulunanıdır. Cilde gerginlik ve elastikiyet sağlar  kemikleri destekler ve dokuları bir arada tutar.
  • Tip 2: Bağ dokularda kıkırdak yapımına katkıda bulunarak, eklem sağlığını korur. 
  • Tip 3: Kalp kan damarlarını ve kan dokusunu oluşturma, cilde esneklik ve sıkılık kazandırma gibi pek çok görevi vardır.
  • Tip 4: Sindirim ve solunum organlarımızın yüzeylerini oluşturup kas, yağ ve organları çevreleyen yapıların oluşumunda önemli bir rol oynar.

  kolajen, protein, güzellik
 • Ağustos 12, 2020 Fit Blog

  Diyet lifi sindirim enzimlerine karşı dirençli gıda bileşenlerinden biri olup, insan ince bağırsağında sindirilmeyen buna karşın kalın bağırsakta tamamen ya da kısmen fermente olabilen, bitkilerin yenilebilir kısımlarıdır.

  Lif, diyet, beslenme, sağlık, sağlıklı beslenme, lifli gıda
 • Ağustos 12, 2020 Fit Blog

  BODYBALANCE®

   

  GELITA, doğal Biyoaktif Kolajen Peptit® ‘leri özel olarak optimize ederek genç ve orta yaşlı bireylerde vücut şekillenmesine destek olan ve yaşlanma sürecinde kas kütlesi kaybını engelleyen tip3 kolajen kaynaklı BODYBALANCE®’ ı geliştirmiştir. 

   

  Kas ve yağ metabolizmasına doğrudan etki eden BODYBALANCE®, vücutta kas hücrelerinin çoğalmasını ve yeni kas dokusunun sentezini desteklemektedir. . Aynı zamanda yağ metabolizmasına etki ederek, vücutta yağ kütlesinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Bu durumda Biyoaktif Kolajen Peptitler® ile özel olarak geliştirilmiş BODYBALANCE® vücut yağ kütlesini azaltırken, aynı zamanda yağsız vücut kütlesini artırıp  kas  gücünün artmasını sağlamaktadır.

   

  BodyBalance, kolajen, collagen, biyoaktif kolajen, peptit
 • Ağustos 12, 2020 Fit Blog

  Konjuge Linoleik Asit (CLA) omega 6 esansiyel yağ asidi olan linoleik asidin (LA) 28 geometrik ve pozisyonel izomerini kapsayan esansiyel yağ asididir. Son zamanlarda kojuge linoleik asit (CLA)’in insan sağlığına faydalı etkilerine dair yapılan çalışmalar büyük ilgi uyandırmaktadır. Özellikle vücut yağ kütlesini azaltması, immüniteyi artırması ve antikanserojen etkileri yönündeki bulgular oldukça önemlidir.

  Esansiyel yağ asitleri insan sağlığı için ihtiyaç duyulan yağlardan; ancak, vücut bu yağ asitlerini kendisi üretmediği için dışarıdan besin yolu ile alınması gerekiyor. En önemli kaynakları ise geviş getiren hayvanların vücut dokuları, özellikle yağ dokusu ile süt ve süt ürünleridir.  “Konjuge” sözcüğü, moleküller arasındaki bağ tipini ifade etmektedir. Bazı araştırmalar  bir hayvanın  beslenme şeklinin, yaşının, cinsinin ve diğer mevsimsel faktörlerin tüketilen gıdadaki CLA miktarını etkileyebileceğini göstermektedir.

  CLA, beslenme, sağlık, diyet
 • Ağustos 12, 2020 Fit Blog

  Colslim ile dengeli beslenerek fit kalmaya hazırsan, haydi başlayalım!

   

  Diyetisyen Dilan Yavuz'un hazırladığı, Colslim'li 1 haftalık diyet menü önerimizle dengeli beslenin, aç kalmayın ve kiloları kontrol altına almaya başlayın. İsteğin forma sağlıklı bir şekilde hemen sahip olmak artık Colslim'le çok kolay. 

  İşte Colslim'li bir haftalık beslenme programımız:


   

  Colslim, Collagen, Smoothie, zayıflama, kilo verme, beslenme, sağlık
 • Ağustos 12, 2020 Fit Blog

  Akşam Yemeğinde Colslim: Yorucu bir günün ardından yemek pişirmek değil, kendinize zaman ayırmak istiyor, sağlıklı bir çözüm arıyorsanız. Pratik bir akşam yemeğiyle günlük yaklaşık 1300 Kcal içeren, fit bir program sizi bekliyor. Unutmayın bir porsiyon Colslim, içerisindeki 23 g protein, 5 g prebiyotik lif, 1 g CLA, 24 vitamin ve mineraller sayesinde bir öğünde ihtiyacınız olan tüm besin değerlerini kolayca sunar. İşte Colslim ile bedeninize iyi bakacak harika bir menü;   

  Yağ Yakımı, kolajen, diyet, kilo verme
 • Ağustos 12, 2020 Fit Blog

  KOLAJEN TAKVİYESİ GEREKLİ Mİ?

  Kolajen, insan vücudunda canlılığı ve esnekliği sağlayan önemli bir proteindir. 

  Kolajen, insan vücudunda, deri, bağ dokusu, tendon, eklem, tırnak, diş, saç ve kemikler olmak üzere birçok organın yapısını oluşturmaktadır. Dokulara destek sağlayarak, organların canlı ve esnek kalmasına yardımcı olur. Diğer protein kaynaklarından farklı olarak kolajen, kas gelişimi için vücudun ihtiyaç duyduğu aminoasit dengesinde doğal kaynaklı bir proteindir. İyi hazırlanmış bir beslenme programı ve rutin yapılan egzersiz ile beraber kolajenin kas kütlesini arttırmaya ve yağ kütlesini azaltmaya yardımcı olduğu klinik araştırmalar ile tespit edilmiştir. Bazı klinik araştırmalar ise kolajen kullanımının whey proteinine oranla yağsız kas kütlesinin artışında daha etkili olduğunu göstermektedir.

  KAS, CLA, KAS KÜTLESİ, kolajen, collagen, protein, güzellik, antiaging
 • Ağustos 12, 2020 Fit Blog

  Maltodekstrin, ABD Gıda ve İlaç İdaresi’nin (U.S. Food and Drug Administration) “Genel Olarak Güvenli Olarak Tanındı” (GRAS) listesine aldığı bir gıda katkı maddesidir. Mısır, pirinç, patates nişastası veya buğday gibi gıdaların pişirilmesi ile kısmi hidrolizlerinden elde edilen bir enerji kaynağıdır. Pişirme işleminde açığa çıkan enzimler maltodekstrini parçalayarak sonucunda gıdalara ilave edilebilecek beyaz bir toz bırakır. Maltodekstrin, mısır şurubu ve şekerlerin eklenme şekline benzer şekilde birçok gıdaya kıvam arttırıcı madde olarak karıştırılır.

  Maltodekstrin, sağlık, fit, beslenme
 • Ağustos 12, 2020 Fit Blog

  Kahvaltı ve akşam yemeğinde Colslim: Colslim, günlük beslenme programınıza ihtiyacınız olan besin değerlerini kolayca ekleyebileceğiniz, pratik bir alternatif sunar. Süte veya yoğurda karıştırarak, günde 2 öğün şeklinde, kahvaltı ve akşam yemeği olarak rahatlıkla tüketebilirsiniz. Colslim, içeriğindeki zengin Biyoaktif Kolajen Peptitler, protein, lif, bitkisel yağlar, vitamin ve mineraller ile hem zayıflamanıza yardımcı olur hem de fit kalmanızı sağlar. Sağlıklı ve dengeli beslenmenizi kolaylaştırır. Üstelik bisküvi vanilya ve bisküvi çikolata olmak üzere, damak zevkinize uygun, iki farklı lezzet seçeneği de mevcuttur. İşte kahvaltıda ve akşam yemeğinde Colslim içeren, kilo kontrolünüze yardımcı, diyet menümüz;    

  Yağ Yakımı, kolajen, kilo kontrolü, diyet, beslenme, kilo verme, sağlık, fit
 • Ağustos 12, 2020 Fit Blog

  Yaza geri sayım başladı!

  Diyetisyen Dilan Yavuz’un hazırladığı diyet programları ve Colslim ile yaza hazırlanmaya devam edin! 

  Colslim, içeriğindeki Biyoaktif Kolajen Peptitler® ile kilo vermenize ve 300 ml yağsız süt ile tüketildiğinde bir öğünde ihtiyacınız olan temel besin ögelerini karşılamanıza yardımcı olur.  

  İşte sağlıklı ve lezzetli beslenmek için Colslim'li  menü önerimiz:


   

  KAS, Egzersiz, KAS KÜTLESİ, Yağ Yakımı, kolajen, kilo kontrolü, beslenme, fit
 • Ağustos 12, 2020 Fit Blog

  Colslim'le Sporcu Öğünleri Hazırlamak Çok Kolay!

  Diyetisyen Dilan Yavuz'un sporculara ve spor yapanlara özel hazırladığı “sporcu öğün” tarifleriyle sağlıklı ve fit kalmaya ne dersin?

  beslenme, kilo verme, fit, protein, sporcu, öğün