Blog Başlık

 • Ağustos 12, 2020 Fit Blog

  Günümüzde yoğun çalışma temposunun getirmiş olduğu stres, fiziksel ve mental yorgunluk gibi faktörler uyku kalitesini de etkileyebiliyor. Saatlerce uyuduğu halde sabah uyandığında kendini uykusuz ve yorgun hissedenler de bir o kadar fazla..

  Uyku; günlük beslenme rutinini ve yapılacak öğünlerin zamanını yakından ilgilendirmektedir. Gece geç saatlere kadar atıştırmalıklar tüketen kişiler bu geceden kalma tokluk sebebiyle sabah kahvaltı yapmak istemezler ve güne tekrar atıştırmalıklarla başlarlar. Öğün yapmak yerine tüm günü bu şekilde atıştırmakla devam ederler. Az uyuyan bireylerde de herhangi bir fiziksel açlık olmamasına rağmen vakit değerlendirmek adına sürekli atıştırdıkları bilinmektedir. Bu nedenle uykunun süresi, kalitesi sağlıklı yaşamda çok önemli bir yere sahiptir. Sirkadiyen ritmin bozulması başta obezite, metabolik sendrom gibi birçok kronik hastalığı da beraberinde getirebilmektedir. Bu sebeple ‘’uyku’’ deyip geçmemek sağlıklı yaşamı desteklemek adına önemlidir.

  beslenme, güzellik, Sağlıklı Yaşam, uyku
 • Ağustos 12, 2020 Fit Blog

  Akdeniz bölgesinde yaşayan insanların yaşam kalitesinin daha yüksek olduğu araştırmalarda ortaya çıkınca, oradaki insanların beslenme tarzları da dikkat çekmeye başladı. Bizler de böylelikle Akdeniz tipi beslenme modelinin sağlık açısından fayda sağladığını bilmekteyiz. Peki insanlar ne tarz bir beslenme modeli uyguluyorlardı, içeriğinde neler vardı ev nasıl bir yol izliyorlardı birlikte gözden geçirelim. Çünkü ‘Akdeniz Tipi Diyet’ bir diyetten çok ‘’sağlıklı beslenme’’ modelidir.


   

  dengeli beslenme, Sağlıklı Beslenme, Sağlıklı Yaşam
 • Ağustos 12, 2020 Fit Blog

  Karın bölgesinde oluşmuş olan fazla yağ kütlesi sadece kötü bir görüntü vermez. Bununla birlikte karın bölgesi yağlanmaları ciddi sağlık problemlerine yol açabilmektedir. Özellikle obezite başta olmak üzere, iç yağlanmasının artması, insülin direnci ve beraberinde oluşabilecek Tip2 Diyabet gibi kronik hastalıklarının da oluşumuna zemin hazırlamaktadır.

  Bu nedenle hem sağlıklı olmak, yaşam kalitesini artırmak, hem de güzel görünüm kazanmak adına bel çevresi yağlanmalarının önüne geçilmelidir. 

  Siz de evde basit bir şekilde mezura yardımıyla bel çevrenizi ölçebilirsiniz.

  Sonuçlarınıza göre;

  • Bel çevresinin ölçümü Kadınlarda 88 cm ve üstü; 
  • Erkeklerde ise 102 cm ve üstü riskli olup obeziteye yatkınlık olarak kabul edilir.

  Bu riski önleyebilmek ve bel çevresi yağlanmasını azaltmak için hazırladığımızı önerilere bakalım.


   

  Egzersiz, kilo kontrolü, lifli gıdalar, dengeli beslenme, Sağlıklı Beslenme
 • Ağustos 12, 2020 Fit Blog

  YILBAŞINDA FAZLA KAÇIRDIYSAN COLSLIM İLE 3 GÜN HAFİF BESLEN!

  Yılbaşı gecesi belki de birçok kişi porsiyonlarını kontrol edemedi :) Tam da böyle bir günden sonra ipin ucu nasılsa kaçmış gibi düşünüp demotive olmayın. Kendinizi üzerinden fazla bir zaman geçmeden harekete geçirerek, toparlamak için bir yerlerden başlamalısınız! Şimdi birlikte bunu yapıyor, Dyt.Dilan Yavuz'un hazırladığı harika bir detoks programı ile yeni yıla yüksek motivasyon ve hafifleme ile başlıyoruz!

  Enerji değeri düşük, içeriği ve kolajeni zengin Colslim ile 3 gün boyunca hafif beslenip kendimizi daha iyi hissediyoruz! 


   

  Colslim, kilo kontrolü, zayıflama, kilo verme, detox
 • Ağustos 12, 2020 Fit Blog

  GLUTENSİZ BESLENMEK NE KADAR DOĞRU?

  Glutensiz beslenme modeli son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Gluten hassasiyeti olan bireylerin glutensiz beslenmeleri çok önemlidir. Bununla birlikte ‘’Gluten’i hayatımdan çıkardım şu kadar kilo verdim’’ gibi cümleleri de çok sık duyar olduk. Ancak sağlıklı kişilerin zayıflamak amacıyla glutensiz beslenmeleri yararlı mıdır yoksa zararlı mıdır bu konu tartışılmaktadır. Bu tür beslenme akımları bilimsel çalışmalar ile desteklenmediğinde ne yazık ki geçerliliğini ve güvenirliliğini yitirmektedir.

  Sağlıklı Beslenme, formdakal, gluten, glutenfree
 • Ağustos 12, 2020 Fit Blog

  EVDEKAL TÜRKİYE!

   Ne yazık ki bir süredir toplum sağlığını tehdit eden bir durum ile karşı karşıyayız. Evdekal çağrıları ile hem kendi sağlığımızı hem de diğer risk grubundaki kişilerin sağlığını tehlikeye atmamak adına, çok gerekmedikçe dışarıya çıkılmaması noktasında bilinçli olmalıyız. 

  Peki evde kaldığımız bu süreçte fizyolojik ve psikolojik sağlığımızı korumak adına neler yapabiliriz?

  Bir beslenme uzmanı olarak bu süreci en hafif ve sağlıklı şekilde atlatmak adına, sağlıklı beslenmeye dair bir takım önerileri sizlere sunmak istedik.

  Sağlıklı Beslenme, Sağlıklı Yaşam, bağışıklık, evdekal, formdakal
 • Ağustos 12, 2020 Fit Blog

  NEDEN COLSLIM KULLANMALISIN? 

  Türkiye'nin ve dünyanın protein kaynağı olarak kolajeni kullanan tek öğün alternatifi Colslim'i tüketmek için birçok nedenin var! Haydi gelin, neden kullanmalıyız birlikte cevaplayalım...

  Colslim, sağlık, beslenme, kilo, kilo verme
 • Ağustos 12, 2020 Fit Blog

  CİLDİNİZİN NEMLİLİĞİNİ VE TAZELİĞİNİ KORUYUN 

  Özellikle 30 yaş ve sonrası birçok kişi nemsiz ve kuru cilt problemleri yaşamaktadır. Çünkü 30’lu yaşlardan itibaren vücutta Hyaluronik Acid üretimi yavaşlamaktadır. Bununla beraber ciltte bazı istenmeyen değişimler meydana gelebilmektedir. Cilt kurumaya başlar, nem miktarı azalır ve kırışıklıklar belirginleşmeye başlar. 

  Peki Hyaluronik Asit nedir? Ne işe Yaramaktadır? Detaylıca inceleyelim..


   

  güzellik, Hyaluronik Asit, Cilt, kırışıklık
 • Ağustos 12, 2020 Fit Blog

  İnsan vücudu, bakterilere, virüslere ve diğer yabancı maddelere karşı kendini pek çok farklı mekanizma ile koruma altına alır. Ve ‘’Bağışıklık Sistemi’’ olarak adlandırılan bu sistem, organizmayı çoğu hastalığa karşı koruyan biyolojik süreçleri ifade eder. Bağışıklık sistemi (immün sistem) vücudu virüsler, bakteriler, küfler, parazitler gibi patojen mikroorganizmalara ve alerjenlere karşı korur.

  Havaların soğumasıyla grip, soğuk algınlığı vb hastalıların sıklığı da giderek artmaktadır. Bu nedenle hastalıklardan korunmak için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bağışıklık sisteminin güçlendirilmesidir. İmmün sistemi güçlendirmeye yardımcı besinleri öğrenmek ve günlük beslenmemizde yer vererek işe koyulabiliriz.

  beslenme, sağlık, probiyotik, dengeli beslenme, vitaminler
 • Ağustos 12, 2020 Fit Blog

  Son yıllarda adını oldukça sık duyduğumuz ‘’Kolajen’’ in, insan vücudunda özellikle ciltteki nem ve esnekliği artırmada, herhangi bir sebeple oluşmuş ya da oluşabilecek kırışıklıkların ve sarkmaların önüne geçilmesinde oldukça etkili olduğunu bilmekteyiz. Tüm bu etkilerin yanında ayrıca yağ ve kas metabolizmasına etki ederek yağ yakımını desteklemesi ve vücut ağırlığını korumaya yardımcı olması sebebiyle kolajen takviyelerinin kullanımı giderek artmaktadır. Başta sağlıklı ve zinde bir birey olabilmek için yaşam boyu kolajene ihtiyaç duyarız. Hali hazırda vücudumuzda üretilmekte olan kolajenin üretimi ne yazık ki 25’li yaşlardan itibaren bazı biyolojik ve çevresel etkiler sebebi ile her yıl %1 oranında üretimi sınırlanmaktadır. Bu nedenle kolajen üretiminin yeterince sağlanamadığı durumlarda kolajen ile desteklenmiş takviye edici gıdalardan yardım almak oldukça faydalı olacaktır.

  Kolajenin bilinirliğinin artmasıyla beraber ‘Hidrolize Kolajen ve Kolajen Peptit’ gibi terimleri de sıkça duyar olduk. Peki ‘’Hidrolize Kolajen ve Kolajen Peptit’’ nedir? Hangisi Daha Etkilidir? Kolajenden farkı var mıdır?

  Gelin bu konudaki kafa karışıklıklarını bilimsel çalışmalarla desteklenmiş cevaplarımızla bir son verelim..!:) 


   

  kolajen, hidrolize kolajen, kolajen peptid
 • Ağustos 12, 2020 Fit Blog

  GELITA, güzellik uygulamaları için doğal Biyoaktif Kolajen Peptit® ‘leri özel olarak optimize ederek cilt sağlığını korumayı destekleyen tip1 kolajen kaynaklı VERISOL®’ü geliştirmiştir. Ağız yolu ile alındığından  kremler ve diğer topikal ürünler gibi cildin sadece dış katmanlarına (epidermis) etki etmekle kalmayıp, deri alt tabakasına (dermis) da kadar ulaşmaktadır. Deri hücrelerini uyararak cilt metabolizmasını canlandırıp, herhangi bir nedenle oluşmuş veya oluşabilecek kolajen kaybına içeriden engel olmayı hedeflemektedir.

  Düzenli kullanım sonucunda gözle görülür şekilde daha sıkı ve pürüzsüz bir cilt görünümüne sahip olmanızı sağlar. Bunun yanında cildin yüzey yapısında iyileşme, selülitlerde azalma, saç ve tırnaklarda daha az kırılma ve kopma görülmektedir.

  KAS, Egzersiz, kolajen, collagen, biyoaktif kolajen peptit, verisol