Blog Başlık

 • Ağustos 12, 2020 Fit Tarifler

  Tatlı kriziniz geldiyse bu muhteşem ve sağlıklı atıştırmalıklar günü kurtaracak! Canınızın kurabiye mi yoksa brownie mi çektiğine karar veremediyseniz size süper bir tarifimiz var. Toplam yarım saatinizi alacak fakat tüm tepsiyi yemek isteyeceksiniz bizden söylemesi.

  CLA, Kas Kütlesi
 • Ağustos 12, 2020 Fit Tarifler

  Mis gibi kurabiye kokularını siz de alıyor musunuz? Protein yüklü bu kurabiyeler tatlı istediğinizi bastırırken sağlıklı miktarda besin ögeleri tüketeceksiniz. Yalnızca 5 malzeme ile kolayca hazırlanan bu kurabiyelerden vazgeçemeyeceksiniz!

  CLA, Kas Kütlesi
 • Ağustos 12, 2020 Fit Tarifler

  Hindistan’ın en çok tüketilen içeceklerinden Chai artık dünyanın her yerinde, birçok kişinin favorisi haline geldi. Birçok kahve zincirinde içerisine bolca şurup konarak yapılan bu içeceğin diyetinize uygun olacak şekilde Colslim’lisini yapabilir, gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

  CLA, Kas Kütlesi
 • Ağustos 12, 2020 Fit Blog

  Aralıklı Oruç, Intermittent Fasting (IF), son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz bir besleme modelidir. Aralıklı oruçta amaç bir diyet kısıtlamasına girmekten ziyade, bireylerin kendileri için bir beslenme düzeni oluşturmasıdır. Bir diğer değişle aralıklı oruç ne yemeniz gerektiğinden ziyade besinleri ne zaman yemeniz gerektiğini planlayan sistemdir. Elbette direk bir besin kısıtlaması bulunmasa da dikkat edilmesi gereken temel beslenme kuralları olmalıdır.

  Sağlıklı Yaşam, intermittent fasting, aralıklı beslenme
 • Ağustos 12, 2020 Fit Blog

  Diyetisyen Dilan Yavuz sizler için kolajeni, kolajen peptitleri ve tabii ki Colslim Collagen Smoothie'yi anlatıyor!

  Haydi hazırsanız izleyelim!

  Kolajen nedir, Colslim, Collagen
 • Ağustos 12, 2020 Fit Blog

  COLSLIM İLE ÖRNEK RAMAZAN MENÜSÜ!

   

   Ramazan ayının gelmesi ile birlikte birçok kişinin beslenme düzeni değişti. Genellikle üç öğün beslenen bir toplumun öğün sayısı ikiye düştü. Öğün sayısındaki değişiklik dışında sofralarda yer alan menülerin de çeşitliliği bir hayli değişime uğruyor diyebiliriz. Bu süreç içerisinde kilo alımını önlemek ve sağlıklı beslenmek için sizin için derlediğimiz önerilere bir göz atalım.     


   

  Colslim, collagen, zayıflama, dengeli beslenme, Sağlıklı Beslenme, ramazan
 • Ağustos 12, 2020 Fit Blog

  Beslenme hayatta kalabilmemiz için gerekli olan en temel ihtiyaçlardan biridir. Ve sağlıklı beslenmenin en önemli noktası ise yeterli ve dengeli beslenmedir. Peki sizce yemek yememizin tek nedeni beslenme ihtiyacını karşılamak mı?

  biyoaktif kolajen, peptit, dengeli beslenme, Sağlıklı Beslenme, Sağlıklı Yaşam, duygusal yeme, mindful eating
 • Ağustos 12, 2020 Fit Blog

  Yaz mevsimi yaklaşırken kısa sürede kilo vermek ve daha ince görünmek adına uygulanan yanlış diyetler bir süre sonra aynı hızda geri almanıza neden olabiliyor.  Gelin birlikte sağlıklı bir şekilde kilo vermenin ve yaza formda girmenin yollarına bakalım!

  Colslim, kolajen, collagen, zayıflama, fit, formdakal, summer, yazmevsimi, gençlik
 • Ağustos 12, 2020 Fit Blog

  COLSLIM ILE EVDEKAL, FORMDA KAL!    

  Evde kalmamız gereken bu dönemlerde mutfakla bir hayli haşır neşir olduk. Kimimiz motive olmak için, kimimiz stres atmak için, kimimiz ise sıkıntıdan mutfak ile işleri arasında mekik dokuyor :)  Evet, mutfakta zaman geçirmek gerçekten de terapi tadında olan evin en verimli yeri.

  Colslim, kolajen, kilo kontrolü, diyet, collagen, zayıflama, kilo verme, smoothie
 • Ağustos 12, 2020 Fit Blog

  Günlük yaşantıda zayıflamak adına tüm gün kendinizi aç bıraktığınız ve ne yazık ki kahvaltı, öğlen, akşam öğünlerini atladığınız oluyor. Bunun üzerinde bir de ara öğün yapma alışkanlığınız yok ise işte o zaman kan şekerinin ani düşmesi olarak adlandırdığımız hipoglisemi atakları yaşıyor olmanız kaçınılmaz. Böyle anlarda kan şekerinin düşmesine bağlı olarak ani tatlı krizleri yaşamanız, elinizi hemen çikolataya ve şeker oranı yüksek besinlere uzatmanız da çok doğal. 

  Peki tatlı krizi yaşadığımızda ne yapmalıyız? Tatlıyı hayatımızdan çıkarmalı mı? Tatlı düşmanımız mı?

  Zayıflama diyetleri yaparken veya sağlıklı beslenirken önemli olan nokta Yeterli ve Dengeli beslenme, porsiyon kontrolü yapma ve besin içeriğini doğru analiz edip öyle tüketmektir. Tatlı krizi yaşadığınızda ise özellikle basit karbonhidratlardan kaçınıp, ilave şeker içermeyen ve daha düşük enerjili besinler tercih edebilirsiniz. Özellikle dışarıdaysanız ve yanınızda atıştırabileceğiniz bir şeyler yoksa, Colslim Collagen Smoothie tam da bu anlarda size destek olacak iyi bir alternatiftir.

  diyet, collagen, protein, tatlı, Sağlıklı Beslenme, Sağlıklı Yaşam, tatlıkrizleri, cilt güzelliği
 • Ağustos 12, 2020 Fit Blog

  Genellikle çikolata yemenin bizi mutlu hissettirdiğini ve enerjimizi yükselttiğini biliyoruz. O halde müjdeyi veriyorum! Yediğinizde sizi mutlu eden ve iyi hissettiren başka besinler de var. Gelin mutluluk mekanizmasına bir göz atalım ve bizi mutlu edecek besinleri keşfedelim!

  ‘Mutluluk’ duygusu vücuttaki bir takım iletimi sağlayan maddeler ile ilişkilidir. Bunlardan en önemlisi ise Serotonindir. Serotonin kişinin ruh halini, iştahını ve duygu durumlarını belirleyen merkezi sinir sisteminin en önemli nörotransmiterlerinden biridir. Serotonin kan-beyin bariyerinden geçemez ve sentezi triptofan aminoasidinden beyinde yapılır. Triptofan ise vücutta üretilemez ve besin yolu ile alınır. Yetersiz beslenme sonucunda vücuda yeterli triptofan ulaşamaz. Bu durumda serotonin salınımı etkilenerek mutlu- mutsuz olma durumuna yol açar. Uyku, iştah ve dürtü kontrolünün düzenlenmesi serotonin görevleri arasındadır ve artmış serotonin seviyesi, ruh halinin iyi olması ile ilişkilidir.   

  Colslim, collagen, beslenme, sağlık, Bisküvi, Çikolata, smoothie, mutluluk